Sezon na dynie w pełni – przypominamy więc nasze ulubione, oryginalne przepisy z dyni.

Oryginalne przepisy z dyni

Dziś wybraliśmy się cała ekipą na farmę dyniową pod Warszawę. To miała być atrakcja dla naszego dwu i pół latka – Miłosza. Okazało się jednak, że nie tylko my wpadliśmy na ten pomysł – ale pół Warszawy. Farma była oblegana przez tłum, kolejkę do wejścia (w której nie zdecydowaliśmy się stanąć) oceniamy na jakaś godzinę. Skoro jednak w okolicach Powsina zjawiło się pół Warszawy – to spotkaliśmy masę znajomych… Finalnie dobrze się bawiliśmy.

oryginalne przepisy z dyni

Razem ruszyliśmy na pobliskie pole, gdzie można było obejrzeć dynie w naturze. Przez pole przebiegł nawet zając (więc poniekąd spełniliśmy złożoną Miłoszkowi obietnicę, że na farmie pooglądamy króliki.. ;-)) Co najbardziej ci się podobało na farmie dyniowej Miłoszku? – Ziemniaaaki – odpowiedział nasz syn, który zebrał mały woreczek ziemniaków z okolicznego pola. A my przez te dynie i ziemniaczki poczuliśmy się zainspirowani, żeby przypomnieć nasze ulubione przepisy z dyni i wypróbować nowe. Zobaczcie niżej co dla Was mamy i wracajcie tu – bo wkrótce oryginalnych przepisów z dynią będzie więcej!

oryginalne przepisy z dyni

Oryginalne przepisy z dyni: Spaghetti z dyni bez talerza 

oryginalne przepisy z dyni

Bezglutenowe spaghetti z dyni makaronowe, zdrowe i bardzo ergonomiczne, bo nie trzeba po jedzeniu zmywać talerzy… To jeden z naszych ulubionych i najbardziej oryginalnych przepisów z dyni.

Przygotowanie: 15 minut
Pieczenie: 1 godzina
Poziom trudności: Dość łatwe

Zajrzyj też tutaj i zobacz, które przepisy skradły serca innych czytelników – the best of Niedzielny kucharz.

Oryginalne przepisy z dyni: Zupa krem z dyni 

oryginalne przepisy z dyni

Jedna z najprostszych do zrobienia zup. Wystarczy kilka składników i jest gotowa. Idealny przepis z dynią na chłodne dni i wieczory.

Czas: 45 minut (w tym 30 minut pieczenia warzyw)

Poziom trudności: łatwy

Lubisz jeść zdrowo – sprawdź przepis na zdrowe burgery – tak to możliwe!

Oryginalne przepisy z dyni: Spaghetti z dyni aglio e oglio

przepisy z dyniąTo Ten przepis z dynią to jest po prostu magia! Pieczesz dynię, a potem robisz z niej makaron. Świetne danie na lunch do pracy lub lekką kolację. Mało kalorii, a brzuszek pełny!

Czas: 40 minut
Poziom trudności: Bardzo łatwe

Sprawdź też Menu na tydzień – zdrowe przepisy na jesień.

Już niedługo więcej pomysłów na oryginalne przepisy z dyni – zajrzyj tu jeszcze żeby sprawdzić co ciekawego można wyczarować z tych cudeniek.

A tutaj wpis, który nas zainspirował do wizyty na farmie dyniowej – zobaczcie, jak bawili się na farmie ci, którym udało się wejść.

Ściskamy!