Widzieliście już nie jedno nasze menu na tydzień. Znamy się już na tyle dobrze, że czas zaprosić Was do nas do domu, prawda? Będzie nam bardzo miło jeśli spędźmy razem niedzielne popołudnie i to menu na tydzień zrobicie razem z nami.

W naszej rodzinie już od kilku lat niedziele wyglądają podobnie – po południu zabieramy się do wspólnego gotowania. To jeden z naszych ulubionych sposobów na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Na szaleństwa mamy soboty. W niedziele niemal zawsze jesteśmy w domu. Razem pichcimy, podjadamy i próbujemy!

Zobaczcie jak to było, kiedy przyjechała do nas telewizja, żeby pokazać jak gotujemy.

Zanim zabierzemy się do gotowania jeszcze raz przeglądamy zaplanowane menu i dzielimy się zadaniami. Dzięki temu gotowanie przebiega sprawnie. Choć niektórym trudno w to uwierzyć, przygotowanie obiadów na cały tydzień zajmuje nam niewiele więcej niż ugotowanie jednego niedzielnego obiadu, czyli około dwie godziny!

Fajnie napić się przy tym ulubionej herbaty czy kawy. Dzięki temu planowanie nie jest przykrym obowiązkiem, lecz przyjemną chwilą wytchnienia. Wy też róbcie sobie takie małe przyjemności!

Gdy mamy już plan gry – zabieramy się do działania. Czasem, żeby było szybciej, lepiej jest zacząć od końca – muffinki, czyli deser – trafiły do piekarnika jako pierwsze. Na naszym blogu znajdziecie wiele przepisów na warzywne muffinki bez cukru, które smakują bosko. 

W niedzielę w naszej kuchni wiele rzeczy dzieje się w tym samym czasie… Nie ma innego wyjścia, jeśli chcemy wyczarować kilka różnych dań w dwie godziny. Pamiętajcie jednak, że planowanie posiłków można zacząć od przygotowywania dań na dwa, trzy dni. Opisaliśmy jak to zrobić. Nam też chwilę zajęło, zanim doszliśmy do wprawy. Zobaczcie jak najłatwiej zacząć planowanie posiłków.

Przepis na to wege curry z cieciorki i batata jest genialny i prosty. Zajrzyjcie tutaj, żeby zobaczyć jak to ugotować.

Dania przeznaczone na późniejsze dni pakujemy do pojemników i studzimy. Potem trafiają do zamrażalnika. Wyjmiemy je dopiero gdy przyjdzie ich kolej. Przez noc rozmrożą się w lodówce, a następnego dnia trzeba będzie je już tylko podgrzać. Przepis na zapiekanki makaronowe, które na zdjęciu wyciągam z piekarnika znajdziecie tutaj.

Najfajniejszy moment – danie się udało i można próbować. Takich chwil mamy w niedzielę aż pięć – bo gotujemy zwykle pięć różnych dań. Lubimy różnorodność w kuchni, więc przepisy rzadko się powtarzają. Quiche z łososiem i szpinakiem to jedno z moich ulubionych dań, które niedawno odkryliśmy. 

Za moimi plecami mapa Warszawy w trzech częściach – to moje ukochane miasto – tutaj się urodziłam. Dopiero urządzamy nasz dom, większość ścian jest jeszcze pusta. Chcieliśmy, żeby zdobiły je tylko rzeczy, które mają dna nas jakieś znaczenie. Stąd Warszawa. Taką mapę – z Waszym ukochanym miastem, w dowolnym wymiarze – możecie zamówić bardzo prosto, przez internet, w maptu.pl. My dostaliśmy mapę od Maptu w prezencie – dziękujemy!

Jeśli zastanawiacie się, co w czasie kiedy gotujemy robią nasze maluchy – oto odpowiedź. Podjadają i rozrabiają! Czasem wszystkie obiady udaje nam się ugotować w czasie popołudniowej drzemki Miłosza.

A teraz nagroda dla kucharzy – wspólny, domowy posiłek. Dzięki planowaniu na tydzień, również w dni powszednie, kiedy jesteśmy w pracy jemy zdrowe dania, przygotowane ze świeżych, wysokiej jakości składników, które sami kupiliśmy.

Dzięki, że tego popołudnia byliście z nami! ❤️ Wszystkie przepisy z tego menu znajdziecie tutaj! 

Za super fotki dziękujemy Ani Twardowskiej!