Właśnie zaczyna się sezon na bób. Jeśli tak jak my kochacie to warzywo – na pewno spodobają się Wam oryginalne przepisy na dania z bobem, które znajdziecie w tym wpisie.

Oryginalne przepisy na dania z bobem

W tym wpisie znajdziecie nasze ulubione przepisy na dania z bobem. Koniecznie wypróbujcie ich teraz, gdy bób jest świeży i pyszny. Po sezonie polecamy Wam bób mrożony – też daje radę!

Przepisy na dania z bobem: Sałatka z młodych ziemniaków, bobu i fasolki

Przepisy na dania z bobem

Danie w stylu włoskim, bo składnikiem sprowadzającym wszystkie trzy warzywa do jednego mianownika jest proste pesto. Ale młode ziemniaki muszą być polskie!

Bób z migdałowym pesto z suszonymi pomidorami

Przepisy na dania z bobem

To jeden z najprostszych a zarazem najlepszych przepisów na danie z bobem, jakie znamy. Bób z pesto z migdałów. Aromatyczne danie, w którym lekki orzechowy smak bobu podbijają subtelnie migdały, a jego delikatną słodycz kontruje kwaskowy suszony pomidor. Idealne na każdą porę roku.

Marokańska zupa z bobu

Przepisy na dania z bobem

Jeśli sądzicie, że wiecie wszystko o bobie, a nie jedliście marokańskiej zupy z bobu, to najlepsze jeszcze przed Wami! 

Risotto z bobem i krewetkami

risotto z bobem

Lekko przekręcony przepis na klasyczne risotto. Zamiast groszku w ryżu znalazł się bób. I świetnie dał radę. Pomogły krewetki.

Linguini z bobem i krewetkami

Czy bób pasuje do makaronu? Oczywiście, że tak! Jeśli jeszcze nie próbowaliście, jak smakuje bób w takiej konfiguracji – nie ma na co czekać! Będziecie zachwyceni! We Włoszech połączenie bobu z makaronem jest czymś absolutnie naturalnym. My do tego zestawu dorzuciliśmy jeszcze krewetki.

Smacznego!