25 stycznia zaczyna się chiński Nowy Rok, którego celebracja nie zakończy się jak u nas, na Zachodzie, dzień po sylwestrze, lecz potrwa tydzień. Chińczycy będą się bawić, puszczać fajerwerki i przede wszystkim jeść. Polecamy Wam łatwe chińskie przepisy na dania proste i szybkie do przygotowania.

RYŻ SMAŻONY Z KURCZAKIEM PO CHIŃSKU

Dwie są metody smażenia ryżu  po chińsku: razem z jajkiem oraz osobno ryż i jajko. Której techniki nie użyjecie powstanie  sycące i pyszne danie.

Zobacz przepis

 MAŁY PRZEKRĘT, CZYLI STIR FRY Z ŻEBERKAMI

Dziś mamy dla Was patent na stir fry z żeberkami. Mały kulinarny przekręt wystarczy, aby metoda super szybkiego smażenia w 3 minuty sprawdziła się dla wieprzowiny.

Zobacz przepis

PIĄTEK: CHIŃSKI ROSÓŁ Z KREWETKOWYMI PULPETAMI

Chiński rosół z krewetkowymi pulpetami. To danie wygląda jak wypracowane w pocie czoła przez szefa kuchni. Tymczasem poradzi sobie z nim każdy niedzielny kucharz i to w pół godziny. Jest niezwykle aromatyczne, pyszne i efektowne, a jego jedzenie może stanowić prawdziwą ceremonię i dobrą zabawę.

Zobacz przepis

MAKRON NA WYNOS W SOSIE Z MASŁA ORZECHOWEGO

10 minut i pyszny makaron w mocnym, orzechowym, słodko-ostro-słonym sosie gotowy. Idealne danie do pracy lub zrobienia z wyprzedzeniem na później, bo wyjątkowo dobrze smakuje na zimno.

Zobacz przepis

“PIJANE” KLUSKI W 15 MINUT

Przewrotna nazwa dla dania bez grama alkoholu. Pijany makaron to super proste, a pyszne danie, który zrobi każdy na trzeźwo i pod wpływem.

Zobacz przepis

SŁODKO-KWAŚNY KURCZAK W SEZAMIE

Słodko-kwaśny kurczak w aromatycznej sezamowej glazurze. Super proste, klasyczne danie kuchni chińskiej na wynos.

Zobacz przepis

CHRUPIĄCY KURCZAK W POMARAŃCZOWEJ GLAZURZE

Chrupiący kurczak wspaniale pachnie o smakuje pomarańczą, bo w ostatniej fazie smażenia chwilę dusi się w aromatycznej, słodkiej glazurze na bazie soku pomarańczowego.

Zobacz przepis

KURCZAK THREE-CUP

Jedno z najpopularniejszych dań Chinach, bardzo łatwe do zrobienia, zawierające kilka tylko składników. Duszony w aromatycznym sosie kurczak three-cup jest mięciutki i soczysty.

Zobacz przepis

KURCZAK GENERAŁA TSO

Prosty patent, żeby zwykłego, panierowanego kurczaka zmienić w danie zupełnie niecodzinne. Kurczak generała Tso na pewno Wam zasmakuje.

Zobacz przepis

MAKARON RYŻOWY Z PIKANTNĄ WIEPRZOWINĄ

Jedna z tych potraw, które robi się błyskawicznie, a smakuje jakby wymagała nie wiadomo ile czasu i uwagi. Pikantny smak mięsa miesza się z lekko słodkim makaronem. Danie w 10 minut!

Zobacz przepis