Krem z ziemniaków, prowansalska pomidorowa, błyskawiczna, domowa zupka chińska, zupa z soczewicy, krem z pieczonej papryki i cieciorki i pyszna włoska zupa z czerstwego chleba – sześć zup na sześć dni tygodnia, rozgrzewających, aromatycznych i pysznych!.

Pamiętacie ten dialog z “Dnia świra”?

Matka Adama: Co się stało? Zjedz coś.

Adam: Mamo, nie jestem głodny. Uderzyłem się w skrzynkę.

Matka: W skrzynkę? Zupę zjedz, talerz gorącej, pomidorowa, przynajmniej dobra.

Adam: Mamo, nie chcę zupy, na listy, chcę z mamą porozmawiać.

Matka: Na listy? Możesz rozmawiać i jeść.

Adam: Mamo, nie chcę jeść. Nie dokończyłem dziś lekcji, mamo.

Matka: Dokończysz kiedy indziej, zjedz.

Recepta każdej mamy i babci na kłopoty – talerz pomidorowej:) My proponujemy Wam dzisiaj zestaw sześciu zup, w tym oczywiście przepis na pomidorową, choć robioną nieco inaczej niż klasyczna pomidorowa. Zupa to najlepszy przyjaciel człowieka o tej porze roku. Kiedy wiatr z mgły i babiego lata tka pled podszyty jesiennym chłodem, przymrozek szroni ziemię pasmami siwizny, a słońce, o ile w ogóle się pojawia, wstaje późno i niechętnie, jak ktoś po piątkowej imprezie wtedy nic tak nie poprawia nastroju jak micha witamin w płynie:)

ZUPA VICHYSSOISE, CZYLI KREM Z ZIEMNIAKÓW I PORÓW

Jedna najlepszych zup i przy tym najprostszych do zrobienia. Wystarczy udusić ziemniaki i pora. Zupa doskonale sprawdza się i jako chłodnik i jako gorące danie.

Czytaj dalej

PROWANSALSKA ZUPA POMIDOROWA

Każda łyżka tej zupy to dawka zaklętego w pomidorowym kremie lata i słońca. A wszystko zrobione z trzech składników i kilku przypraw. Tajemnica smakowitości tkwi w sposobie gotowania.

Czytaj dalej

BŁYSKAWICZNA TAJSKA ZUPA TOM YUM

„Chińska” zupka domowego wyrobu, bez gotowania, gotowa w 15 minut. Smak i aromat Azji bez chemii i polepszaczy smaku.

Czytaj dalej

ZUPA KREM Z PIECZONEJ PAPRYKI Z MLEKIEM KOKOSOWYM

zupa krem z pieczonej papryki

Bardzo delikatna zupa krem z pieczonej papryki, pomidorów i mleka kokosowego. Te trzy składniki połączone z trzema przyprawami wystarczą, by zabrać Was do kulinarnego nieba.

Czytaj dalej

RIBOLLITA, CZYLI WYKWINTNA WŁOSKA ZUPA Z CZERSTWYM CHLEBEM

ribollita

Ribollita jest prosta jak zupa z gwoździa. Zrobisz ją z kilku składników, które na pewno masz w kuchni. Niepozorna, a smakuje przepysznie. Szczególnie drugiego dnia.

Czytaj dalej

MASOOR DAL – ZUPA Z SOCZEWICY WG NIGELI LAWSON

zupa z soczewicy

Aromatyczna, zdrowa, bardzo łatwa do robienia i tania orientalna zupa z soczewicy w wersji polecanej przez kulinarną gwiazdę TV – Nigelę Lawson. Absolutna magia aromatów.

Czytaj dalej