Pizza na cieście z kalafiora, pizza na cieście z kurczaka, pizza na super cienkim cieście, pizza błyskawiczna i pizza w stylu zero waste – pięć oryginalnych przepisów na najpopularniejsze danie świata.

”Dwanaście pizz, nam i naszym następcom na każde Boże Narodzenie i Wielkanoc” – to fragment z dokumentu datowanego na 997 r. zawierającego należności z tytułu dziesięciny od dzierżawców młynów dla arcybiskupa Gaety. To pierwszy w odnotowany przypadek użycia słowa „pizza”. Dzisiaj jest to jedno z najczęściej używanych slow na świecie, a pizza należy do ulubionych dań niezależnie od szerokości geograficznej.

Istnieje mnóstwo wariacji na temat pieczenie pizzy, dzisiaj prezentujemy Wam tylko pięć nietypowych patentów w tym przepis na idealne ciasto na pizzę, sprawdzony już mnóstwo razy. Sprawdźcie sami!

IDEALNE CIASTO NA PIZZĘ

Długo szukaliśmy najlepszego przepisu na pizzę, tak długo aż znaleźliśmy. Ciasto jest takie jakie lubimy: cieniutkie, chrupiące z zewnątrz, a w środku miękkie.

Czytaj dalej

PIZZA MARGHERITTA… NA CIEŚCIE Z KURCZAKA

Tak, nie przesłyszeliście się, nie chodzi o pizzę z kurczakiem, ale o pizzę na cieście z kurczaka. Na margherittcie przecież nie ma drobiowego mięsa:)

Czytaj dalej

PIZZA DIAVOLA NA CIEŚCIE Z KALAFIORA

 

Wygląda jak pizza, smakuje jak pizza, ale jest znacznie zdrowsza od klasycznej wersji. Różni się od niej spodem, zrobionym z ciasta kalafiorowego.

Czytaj dalej

PIZZA GOTOWA W 10 MINUT

To najszybsze ciasto na pizzę jakie znamy. Błyskawiczna pizza gotowa w 10 minut. Ciasta nie trzeba wyrabiać, nie trzeba dodawać drożdży i martwić się, czy ciasto wyrośnie. Nie musisz umieć gotować. I tak wyjdzie!

Czytaj dalej

PIZZA Z RESZTKAMI Z KURCZAKA

Pizza z resztkami z kurczaka

Pizza – to idealny sposob na mięso z rosołu. Zapieczony na cienkim cieście gotowany kurczak nie tylko zyskuje drugie kulinarne życie, ale po prostu zmienia się nie do poznania. I jest pyszny!

Czytaj dalej