Co z mielonego zamiast kotletów? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, bo Twój zamrażalnik jest pełny mielonego mięsa – w tym wpisie na pewno znajdziesz coś dla siebie. Polecamy 8 oryginalnych, wyjątkowych w smaku dań, które pokochasz.

Gryczanki, czyli kotlety z kaszy i mielonego mięsa

co z mielonego Pyszne kotlety z kaszy gryczanej i mięsa mielonego, super proste, bardzo pożywne i zdrowe. Gryczanki można podać same, bez dodatków, albo z ziemniakami, lub ryżem.

Czas: 40 minut
Poziom trudności: Łatwe
Liczba porcji: 2

Libański kebab z sałatką z kalafiora

co z mielonego

Co zamiast mielonego? Jeśli zadajecie sobie to pytanie, stojąc nad mieloną wołowiną, to przychodzimy z pomocą i pachnącym przyprawami kebabem rodem z Libanu. Do tego genialna sałatka zrobiona z kuskusu z pieczonego kalafiora i niecodzienny obiad gotowy!

Czas: 60 minut

Poziom trudności: łatwe

Liczba porcji: 2

Najszybszy chińczyk pod słońcem

co z mielonego

Najprostszy “chińczyk” pod słońcem.  Błyskawiczny kurczak po chińsku to napawdę ekspresowe danie i dobra wprawka dla tych, którzy chcą się nauczyć ajzatyckiej kuchni. Czy nie lepiej zrobić to danie zamiast mielonego?

Czas przygotowania: 3 minuty
Czas smażenia: 7 minut
Poziom trudności: Bardzo łatwe
Liczba porcji: 3 duże

Pulpety z kaszy, indyka i cukinii

co z mielonego

Łatwe do zrobienia pulpety z kaszy i mielonego indyka oraz cukinii. Są doskonałym sposobem na przemycenie do diety zdrowych składników, jak kasze i zielenina.

Czas: 40 minut

Poziom trudności: Łatwe

Liczba porcji: 2 duże

Lasagne z cukinii

co z mielonegoZdrowa, wolna od glutenu, z minimalną ilości węglowodanów lasagnia z cukinii. Pożywna, ale też lekka, pełna warzyw zapiekanka. I przy tym bardzo smaczna.

Czas: 40 minut
Poziom trudności: Nie za trudne
Liczba porcji: 2

Pyzy z kaszy jęczmiennej

co z mielonegoPyzy z kaszy jęczmiennej są bardzo lekkie i smaczne. Robi się je tak samo, jak pyzy klasyczne: z gotowanych i surowych składników, czyli z pęczaku i tartych ziemniaków. Jeśli nie wiesz co zrobić zamiast mielonego – włóż je po prostu w te pyzy!

Czas: 50 minut
Poziom trudności: Wymagające
Liczba porcji: 8-9 pyz

Shish kebab z mielonego indyka i orkiszu

Ten przepis to dowód, że kebab może być lekki i zdrowy. Nasz zdrowy shish kebab zrobiony jest z mielonego indyka i kaszy orkiszowej oraz mnóstwa przypraw. Smakuje wszystkim, również dzieciom.

Czas: 40 minut

Poziom trudności: Łatwe
Liczba porcji: 2 (6 kebabów)
To co zrobisz z mielonego zamiast kotletów? Smacznego!!