Parafrazując ks. Twardowskiego czas najwyższy powiedzieć: kupuj i jedz truskawki, bo tak szybko odchodzą! Na pożegnanie sezonu truskawkowego mamy dla Was niecodzienne przepisy na dania z truskawek: wytrawne i słodkie, pieczone i nie wymagające w ogóle obróbki cieplnej. Wszystkie są proste i dają dużo przyjemności.

Tak jest, sezon na truskawki w tym roku powoli dobiega końca:( Zaczął się późno, bo wiosna była długa i zimna, a kończy również w deszczu i chłodzie. Znikające truskawki ze straganów to najbardziej widomy znak dojrzałości lata, które z fazy owoców miękkich wchodzi w etap twardych owoców: jabłek, gruszek, brzoskwiń i moreli.

Zanim jednak truskawki przeminął, kupujcie i jedzcie, próbujcie przepisy na dania z truskawek, bo mają one mnóstwo dobroczynnych właściwości: są korzystne dla serca, obniżają ciśnienie, obniżają cholesterol, pomagają oczyścić nerki i wątrobę.

A przy tym są bardzo smaczne i mają ten piękny, niepowtarzalny, romantyczny i seksowny kształt.

Truskawki w Milanówku,
Na widelczyku srebrnym drżące,
O cichym zmierzchu sprzyjające
Związkowi dusz i ciał.

To Hanna Banaszak w piosence Wojciecha Młynarskiego:) Straszny odlschool, ale jaki piękny!

Przepisy na dania z truskawek

Chłodnik z truskawek, porzeczek z sokiem z pomarańczy

Prostota tego chodnika jest zniewalająca. Wystarczy zmiksować owoce, dodać ulubione mleko i chłodnik z truskawek gotowy.

Zobacz przepis

Sałatka z truskawkami, kurczakiem i serem

Sałatka z kurczakiem i truskawkami oraz pomidorami i serem – owocowo-warzywne danie, które ma w sobie wszystkie zapachy i smaki wczesnego lata. Lekka a zarazem treściwa, delikatna, ale z charakterem.

Zobacz przepis

Wytrawne quiche z truskawkami

Tajemniczym składnikiem quiche z truskawkami jest wódka dodana do ciasta, która nadaje mu kruchości i chrupkości.

Zobacz przepis

Super prosta tarta truskawkowa z patelni

Tarta z patelni to wyjątkowo prosty przepis na pyszne, szybkie śniadanie z sezonowymi owocami albo ładnie wyglądający deser. Zrobi go nawet początkujący kucharz. Nam bardzo smakowała z truskawkami!

Zobacz przepis

Orzechowa tarta z truskawkami bez pieczenia i wyrzutów sumienia

Orzechowa tarta bez pieczenia! Pyszne śniadanie, pełne witamin  i energii. Potężna dawka przyjemności bez wrzutów sumienia.

Zobacz przepis