Kurczak milanese z salsą, risotto z krewetkami i bobem, spaghetti aglio e olio, letnia sałatka z truskawkami, warzywny stir fry z żeberkami i pizza dla leniwych. Sześć znanych dań, zrobionych jednak inaczej niż klasyczne wersje, podkręconych po to, żeby ułatwić, albo przyspieszyć pracę w kuchni. Tak wygląda menu na ten tydzień. To będzie naprawdę szybkie gotowanie!

menu na tydzień szybkie gotowanie

Niedzielny kucharz od tygodnia gotuje gościnnie u dziadków Miłoszka. Sprzedaliśmy mieszkanie, spłaciliśmy kredyt i teraz czekamy na nowy kredyt i nowe mieszkanie :-).  Jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać, a nasze gotowanie staramy się dostosować do okoliczności. Nie gotujemy na razie w niedzielę, bo nie możemy zawładnąć całą kuchnią dziadków. Do tego nasze sprzęty są w pudłach. Poza tym w weekendy staramy się odciążyć dziadków od zajmowania się Miłoszem – naszym małym diabełkiem tasmańskim, którym opiekują się w tygodniu.

Dobre planowanie to szybkie gotowanie

Dania na cały tydzień planujemy w związku z tym w taki sposób, żeby dzień wcześniej wieczorem przygotować sobie jedzenie na następny dzień i zabrać do pracy. Szukamy przepisów opartych o sezonowe produkty, łatwych do zrobienia, szybkich i nie wymagających zbyt wiele pracy. Takie jest właśnie menu na ten tydzień. Nazwaliśmy je „Szybkie gotowanie, czyli 6 dań z przekrętem” bo w każdym przepisie albo coś wykombinowaliśmy żeby było ciekawiej, albo wykorzystaliśmy jakiś trick kulinarny (jak wiecie lubimy takie patenty ;-D). Mamy nadzieję, że nasz tygodniowy jadłospis będzie dla Was inspiracją, dania Wam zasmakują, a patenty kulinarne okażą się przydatne! 

Menu na tydzień – Szybkie gotowanie, czyli 6 dań z przekrętem wygląda następująco:

Pobierz menu na tydzień

Niedziela: Kurczak milanese z salsą

Poniedziałek: Spaghetti aglio olio e pomodoro w 15 minut

aglio olio e pomodoro

Wtorek: Letnia sałatka z kurczakiem i truskawkami

Środa: Stir fry z polędwiczką

stir fry z żeberkami

Czwartek: Pizza bez zagniatania dla leniwych

Piątek: Risotto z krewetkami i bobem

risotto z bobem

Jak gotowaliśmy

Oszczędność czasu – to był punkt wyjścia do wynajdywania pomysłów na gotowanie w tym tygodniu. Udało nam się znaleźć kilka patentów oszczędzających czas i pracę, które okazały się trafione i którymi chcemy się z Wami podzielić, takich jak pizza dla leniwych, która nie wymaga zagniatania, wyrabiania, a do niej super prosty i smaczny sos pomidorowy, albo stir fry z polędwiczką tak zamacerowaną, że wystarczy smażyć ją 3 minuty. 

Każde danie w tym tygodniu jest lekko „przekręcone”: w kurczaku panierowanym jest tajemniczy składnik, który zupełnie odmienia jego smak, letnia sałatka łączy sezonowe owoce z warzywami, a makaron z czosnkiem zrobiony jest w nietypowy sposób. Wszystkie dania są sprawdzone i nam smakowały. Many nadzieję, że posmakują  też Wam!

Smacznego!

Jeśli szukacie więcej szybkich przepisów – koniecznie sprawdźcie inne nasze menu na tydzień:

Szybkie przepisy dla zapracowanych rodziców

Lekkie dania wegetariańskie 

Przepisy idealne na lunch do pracy i jako posiłek po treningu

Leave a Reply